دریافت نرم افزار موبایل

ارتودنسی یک دندان

ارتودنسی یک دندان 1 out of 10 based on 1 ratings. 39 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #695
تاریخ انتشار : یکشنبه, 7 آبان 1396 13:16
تعداد بازدید کننده : 39
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ارتودنسی یک دندان
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برخی افراد که دچار بهم ریختگی ظاهری دندانها در یک ناحیه می باشند بر این باورند که میتوان فقط یک دندان یا یک فک را ارتودنسی کرد اما در اصل اینگونه نیست


ارتودنسی یک دندان

ارتودنسی یک دندان
گاهی بیماران ارتودنسی دچار بهم ریختگی هایی خفیف و در ظاهر جزیی در یک یا چند دندان می باشند می پندارند میتوان فقط یک فک یا یک دندان را ارتودنسی کرد اما در اصل اینطور نیست چون علم ارتودنسی مربوط به تمامی دندان هاست و عواملی چون طریقه قرار گرفتن دندانها روی یکدیگر میدلاین یا خط میانی دندانها و هم چنین اصلاح روابط فکی و اسکلتی  فاکتورهای مهمی در درمان می باشند و انجام  درمان های غیر اصولی جز آسیب به دندانها و بدتر کردن شرایط دندانها چیزی به همراه ندارد.همچنین درمان ارتودنسی و دستگاههای به کار رفته در این روش درمانی مثل براکت ها در کل فضای دهان و برای کل دندان های  هر دو فک مورد استفاده قرار میگیرند. در واقع ویژگی اصلی ارتودنسی و پیش شرط انجام دادن هرگونه درمان ارتودنسی این مسئله است. بنابراین زمانی که یک دندان یا تنها  دندانهای یکی از فکین دچار مشکل و ناهنجاری باشند میتوان از درمان ارتودنسی ثابت برای رفع مشکل استفاده کرد اما باید توجه داشت که براکت ها بر روی تمامی دندانها قرار میگیرند.
در واقع ارتودنسی تنها مرتب کردن دندانهای هر فک را به طور مستقل انجام نمی دهد بلکه یکی از مهمترین وظایف آن برقراری ارتباط صحیح بین دندانهای دو فک یا اصطلاحا اکلوژن مناسب می باشد.
گاهی به تشخیص متخصص ارتودنسی شخص میتواند با کمک پلاک های متحرک در بازه ی زمانی کوتاهی ناردیفی دندان ها را به خوبی درمان کند که البته این که بدانید شما کاندیدای استفاده از این نوع پلاک ها هستید باید با متخصص ارتودنسی خود مشاوره کنید.


نحوه ارتودنسی یک دندان
“ ارتودنسی یک دندان ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال