ارتودنسی و نقص سیستم اسکلتی-عضلانی

ارتودنسی و نقص سیستم اسکلتی-عضلانی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1145 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #407
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 بهمن 1393 14:34
تعداد بازدید کننده : 1145
چاپ ارسال به دوستان
در افرادی که بیماریهای سیستم اسکلتی-عضلانی دارند با رعایت ملاحظات خاصی می توان اقدام به درمان ارتودنسی نمود.

ارتودنسی و بیماری های استخوانیدر این مقاله میخواهیم به رابطه ارتودنسی و نقص سیستم اسکلتی -عضلانی بپردازیم . آرتریت ایدیوپاتیک جوانان، نوع شدید یکی از بیماری‌های کودکان است. در نروژ و استرالیا بیش از سایر کشورها شایع است. این بیماری می‌تواند به اختلال در رشد و ناهنجاری‌های تکاملی منجر شود. هدف از درمان، کنترل بروز نشانه‌های بالینی است که از طریق سرکوب التهاب مفصلی و تسکین درد، حفظ حرکت مفصل‌ها و جلوگیری از تغییر شکل آنها انجام می‌شود. حدود هفتاد درصد بیماران در دوره نوجوانی بهبود می‌یابند. مراقبت‌های بهداشت دهانی شامل استفاده از مسواک برقی یا مسواک‌هایی با دسته‌های اصلاح شده ، انجام به موقع ارتودنسی و رسیدگی به دندان ها به بیماران مبتلا به آرتریت ایدیوپاتیک جوانان توصیه می‌گردد.

پوکی استخوان بیماری پیش رونده متابولیک استخوان است که منجر به کاهش تراکم استخوان‌ها شده و باعث تحلیل ساختار استخوانی می شود. این بیماری پس از یائسگی در خانم‌ها شایع‌تر است اما مردان را هم مبتلا می‌کند. در پوکی استخوان تثبیت شده در زنان، تجویز داروهای بیس فسفنات به عنوان اولین درمان است. بیس فسفناتهای خوراکی ممکن است چندان قابل‌ تحمل نباشند و با التهاب مری (ازوفاژیت) مرتبط هستند.

ارتودنسی و پوکی استخوان

 


بیماری استخوان و ارتودنسیداروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDS) می‌توانند روی بازده حرکت دندان مؤثر باشند. پاراسِتامول (که در امریکا به آن استامینوفن می‌گویند) می‌تواند به عنوان مسکنی برای بیماران ارتودنسی انتخاب شود اما بدانید که محصولاتی از همین گروه داروها می‌توانند تأثیرات متفاوتی روی جابجایی دندان طی  ارتودنسی داشته باشند. داروهای کورتیکواستروییدی برای بسیاری از بیماری‌های التهابی و خود ایمنی به کار می‌روند. به بیمارانی که از دوز بالای چنین داروهایی استفاده می‌کنند توصیه می‌شود درمان ارتودنسی را به تأخیر بیندازند. در بیمارانی که از درمان‌های استروئیدی مزمن استفاده می‌کنند باید فشارهای ارتودنسی کاهش یابد و بررسی به دفعات انجام شود. معمولاً بیس فسفونات ها را برای مدیریت استئوپنه و پوکی استخوان و برای درمان هیپرکلسمی ناشی از متاستاز استخوان در بیماران سرطانی به کار می‌برند. اگرچه تأثیرات پزشکی آن به اثبات رسیده اما عوارض جانبی‌اش می‌تواند شامل تأخیر بیرون آمدن دندان یا مهار جابجایی دندان باشد. تأثیرات رشد بیش از حد لثه ناشی از مصرف داروها روی بیمارانی بیشتر مشهود است که داروهایی در رابطه با بیماری‌های فشارخون، صرع و جلوگیری از پس زدن عضو پیوند خورده مصرف می‌کنند. در برخی بیماران، مصرف دارو برای کنترل یک سری شرایط خاص ضروری است و درمان پریودنتال فشرده با برداشتن بافت هیپرپلاستیک ضروری ست.

 


تلگرام

 


“ ارتودنسی و نقص سیستم اسکلتی-عضلانی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل