نیاز ۷۰ درصد جامعه به ارتودنسی

نیاز ۷۰ درصد جامعه به ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1086 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #341
تاریخ انتشار : یکشنبه, 7 دی 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 1086
چاپ ارسال به دوستان
به گفته مسوول اسبق دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، اکثریت مردم ایران به درمان ارتودنسی نیاز دارند.
 
دکتر اکبر فاضل
دکتر اکبر فاضل، ‌دندانپزشک و مسوول اسبق دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: زمانی که اندازه قوس دندانی نسبت به عرض دندانها کمتر باشد دندانهای فرد به ارتودنسی نیاز پیدا می کند. وی افزود: در زمان نیاز فرد به ارتودنسی دندان وی جای کافی برای رشد نخواهد داشت و دندان به طرف زبان رویش می‌کند در نتیجه این حالت در هم و برهمی برای دندان‌ها ایجاد می‌گردد.
 
این دندانپزشک با اشاره به شیوه انجام ارتودنسی اظهار داشت: برای انجام ارتودنسی قوس دندان فرد باز شده و یک دندان در هر نیم فک کشیده می‌شود. در اثر این عمل فضای ایجاد شده میان سایر دندان‌ها تقسیم می‌گردد. 
فاضل ادامه داد: به طور معمول ۷۰ درصد جامعه به ارتودنسی نیاز پیدا می‌کنند، در این میان برخی افراد نیاز بیشتری به انجام آن دارند و در برخی افراد چندان شدید نیست. ارتودنسی بیشتر پس از رویش دندانهای دائمی در فک انجام می‌شود.
لزوم کشیدن دندان در درمان ارتودنسی

 

درمان ارتودنسی در سن نوجوانی  
 
وی با اشاره به سن انجام ارتودنسی تصریح کرد: به طور معمول از سنین ۱۳، ۱۴ سالگی می‌توان عمل ارتودنسی را انجام داد. در این زمان، دندانهای دائمی فرد روییده است و به طور معمول ارتودنسی فیکس یا ثابت به کار می‌رود. 
این دندانپزشک با اشاره به انجام ارتودنسی متحرک اظهار داشت: ارتودنسی متحرک نیز از سنین ۱۳، ۱۴ سالگی برای فرد انجام می‌شود اما به دلیل تحت کنترل بودن ارتودنسی ثابت توسط پزشک بیشتر این شیوه توسط دندانپزشک به کار می‌رود. 

“ نیاز ۷۰ درصد جامعه به ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل