چه زمانی نیاز به ارتودنسی داریم؟

چه زمانی نیاز به ارتودنسی داریم؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 1573 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #338
تاریخ انتشار : شنبه, 6 دی 1393 10:15
تعداد بازدید کننده : 1573
چاپ ارسال به دوستان
به گفته دکتر صابر گوگانی اگر به یک متخصص ارتودنسی و یا حتی یک دندانپزشک خبره از این نظر مراجعه کنید، وی می‌تواند به شما بگوید که چه مشکلاتی دارید و ارتودنسی چقدر می‌تواند به شما کمک کند

ارتودنسی

آیا ارتودنسی ضروری است


اگر به یک متخصص ارتودنسی و یا حتی یک دندانپزشک خبره از این نظر مراجعه کنید، وی می‌تواند به شما بگوید که چه مشکلاتی دارید و ارتودنسی چقدر می‌تواند به شما کمک کند.‌ گاه ممکن است به شما بگوید نیازی به ارتودنسی ندارید یا ارتودنسی نمی‌تواند به شما کمکی کند، البته شما هم باید به او در این راه کمک کنید!

به گزارش سلامت نیوز، دکتر صابر گوگانی در وب سایت خود نوشت: آیا من به ارتودنسی نیاز دارم؟ آیا فرزند من به ارتودنسی نیاز دارد؟ این‌ها سوالاتی هستند که زیاد پیش می‌آید شما یا اطرافیان به آن فکر کرده باشید!


ضرورت انجام ارتودنسی


اما بهتر است به خاط بسپاریم در ارتودنسی درمان‌ها تقریبا همگی انتخابی هستند و نه اجباری یا اورژانس! به عبارتی درمان ارتودنسی حیاتی نیست و چیزی نیست که عدم انجام آن باعث صدمه به جان شود (جز مواردی نادر).
آنچه در ارتودنسی مطرح است بیشتر تقاضا و انتظار (demand and expectation) است تا نیاز (need)!
اگر به یک متخصص ارتودنسی و یا حتی یک دندانپزشک خبره از این نظر مراجعه کنید، وی می‌تواند به شما بگوید که چه مشکلاتی دارید و ارتودنسی چقدر می‌تواند به شما کمک کند.‌ گاه ممکن است به شما بگوید نیازی به ارتودنسی ندارید یا ارتودنسی نمی‌تواند به شما کمکی کند، البته شما هم باید به او در این راه کمک کنید!
متخصص ارتودنسی  
 

 


ضرورت ارتودنسی

سوالاتی که پیش از ارتودنسی باید پاسخ دهید
سوالاتی که در زیر فهرست شده‌اند را اگر از خودتان بپرسید تا بتوانید نتیجه را به دکترتان درست منتقل کنید، به هر دو طرف کمک می‌کند که مشخص شود چقدر انگیزه (motivation) برای درمان دارید و انتظار (expectation) شما از درمان چیست:
 • آیا از فرم دندان‌های خود راضی هستید؟
 • اگر مقدور باشد، چقدر به تغییر فرم دندان‌های خود بها می‌دهید؟
 • آیا فکر می‌کنید دندان‌های شما باید صاف شوند؟
 • چقدر مشتاق هستید (انگیزه دارید) تا با استفاده از براکت (نگین ارتودنسی) دندان‌های شما صاف شوند؟
 • آیا فکر می‌کنید درمان ارتودنسی برای دندان‌های شما مزایایی دارد؟
 • آیا درباره درمان ارتودنسی به اندازه کافی اطلاعات دارید و آگاه شده‌اید؟
 • آیا خود شما هستید که تصمیم به ارتودنسی گرفته‌اید؟

 


پیش از ارتودنسی به سوالات زیر پاسخ دهید 
با پاسخ به این سوالات، اینکه انگیزه واقعی شما چیست و چقدر خود شما مصمم به ارتودنسی هستید قابل ارزیابی است، حال وقت آن است که انتظارتان از ارتودنسی بررسی شود:
 • آیا فکر می‌کنید تحمل براکت‌ها و وسایل ارتودنسی برایتان سخت باشد؟
 • آیا نگران از این هستید که درمان ارتودنسی انجام دهید؟
 • آیا نگران این هستین که طی درمان دندان‌ها و صورت شما چگونه خواهد بود؟
 • آیا کسی تا کنون ظاهر دندان‌های شما را مسخره کرده است؟
بهترین روش ارتودنسی 

 ارتودنسی
 


پاسخ دقیق به این سوالات به شما و با آگاهی شما به دکترتان کمک می‌کند که بتوانید تشخیص دهید ارتودنسی چقدر یاری تان می کند و آیا در برابر زمان و هزینه‌ای که صرف آن می‌کنید، آنچه به دست می‌آورید ارزشش را دارد یا نه! در‌‌ نهایت شما هستید که باید آگاهی و اراده شخصی تصمیم به درمان بگیرید و هزینه آن را بپردازید!
اگر فکر می‌کنید ارتودنسی فقط معایب دارد و یا مشکل شما ارزش تحمل زحمت ارتودنسی را ندارد، بهتر است ارتودنسی نکنید! چون در ‌‌نهایت ممکن است احساس خوبی به شما دست ندهد، به خصوص اگر با مشکلی هم طی درمان روبرو شوید!

 

تحمل درد ناشی از ارتودنسی
اما اگر واقعا مشکلی احساس می‌کنید و فکر می‌کنید به زحمتش می‌ارزد، با قدرت درمان را شروع کنید و با کمک به خودتان و به دکترتان با طی صحیح مسیر، از نتیجه لذت ببرید! به خاطر بسپارید همه مسایلی که طی ارتودنسی می‌گذرانید و سختی‌هایی که در رعایت دستورات درمانی و رعایت بهداشت می‌کشید، با پایان خوش ارتودنسی، کم کم فراموشتان خواهد شد اما لذت لبخند زیبایی که به دست می‌آورید و بهبود جویدن و… برایتان خواهد ماند! بلی، نابرده رنج گنج مسیر نمی‌شود!

ضرورت انجام ارتودنسی“ چه زمانی نیاز به ارتودنسی داریم؟ ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
 • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل