نکات مهم قبل از انجام ارتودنسی

نکات مهم قبل از انجام ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 3112 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #333
تاریخ انتشار : شنبه, 29 آذر 1393 16:21
تعداد بازدید کننده : 3112
چاپ ارسال به دوستان
نا‌مرتب بودن دندان‌ها و موقعیت غیر طبیعی فکین اثر منفی بر چهره فرد دارد و بدنبال درمان ارتودنسی فرد ظاهر بهتر، لبخند جذاب‌تر و اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت.
زیبایی لبخند و وضعیت ظاهری با درمان ارتودنسی

نکات طلایی پیش از انجام ارتودنسی


به گزارش گروه "رسانه‌ها" خبرگزاری تسنیم، شواهد علمی نشان می‌دهد زیبایی لبخند و وضعیت ظاهری دندان‌ها می‌تواند نقش مهمی در اعتماد به نفس و کیفیت زندگی افراد داشته باشد. راهکار درمانی ارتودنسی برای افرادی که دندانهای مرتبی ندارند نیز کار ساز است و در ارتقای زیبایی لبخند نقش اساسی دارد. ارتودنسی درکنار درمانهای ترمیمی و زیبایی دندانپزشکی می‌تواند بهترین نتایج را فراهم کند. ارتودنسی اولین رشته تخصصی از علم دندانپزشکی است که به تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاریهای دندانی و فک و صورت می‌پردازد. به عبارت ساده‌تر، مرتب کردن بههم ریختگی دندان‌ها، در حیطه تخصص ارتودنسی می‌باشد.

  •  زیبایی، یکی از نتایج آن است. نا‌مرتب بودن دندان‌ها و موقعیت غیر طبیعی فکین اثر منفی برچهره فرد دارد و بدنبال درمان، فرد ظاهر بهتر، لبخند جذاب‌تر و اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت.
  • عملکرد بهتر دندان‌ها و سیستم جونده و کمک به سلامت مفصل گیجگاهی فکی.
  • سلامت دندان‌ها و لثه‌ها در دراز مدت نیز از اثرات آن است. در یک سیستم دندانی منظم، دسترسی فرد برای تمیز کردن دندان‌ها بیشتر است. رعایت بهداشت دهان ساده‌ تر شده و احتمال پوسیدگی و بیماریهای لثه کاهش می‌یابد.
  • با ردیف شدن دندان‌ها و افزایش دسترسی دندانپزشک سایر درمانهای دندانپزشکی تسهیل می‌ گردد.
  • اصلاح دندانهای بیرون زده یا همپوشانی عمودی زیاد دندانهای جلو که در بعضی موارد باعث آسیب دیدن دندان‌ها می‌شود.

ارتودنسی سبب افزایش زیبایی بهبود بهداشت لثه و افزایش اعتماد به نفس و البته عملکرد بهتر دندانها و فک می گردد

 


بزرگسالان هم می توانند از ارتودنسی بهره مند شوند به شرط اینکه استخوانها و لثه از سلامت کافی برخوردار باشند  
 
 
درمان ارتودنسی محدودیت سنی ندارد و در هر سنی در صورت سلامت دندان‌ها و بافتهای نگهدارنده امکان پذیر است. درمان بهم ریختگی دندان‌ها و مرتب کردن دندان‌ها در سنین بالا‌تر امکان پذیر است و فقط به علت تغییرات استخوانی مدت درمان طولانی‌ تر خواهد بود. بعنوان یک قانون کلی، درمان ارتودنسی در کودکان و نوجوانان ساده‌تر انجام شده و مزایایی دارد. در کودکان امکان هدایت رویش دندانهای دائمی وجود دارد و بخاطر رشد قابل توجه، پتانسیل هدایت رشد فک وجود دارد. در بعضی کودکان می‌توان با درمانهای ساده زودهنگام نیاز به درمانهای پیچیده در آینده را کاهش داد.

 

دندانپزشک که اغلب از عنوان «جراح، دندانپزشک» استفاده می‌کند، فردی است که با گذراندن دوره شش ساله دندانپزشکی عمومی مدرک دکترای حرفه‌ای کسب می‌نماید. «متخصص ارتودنسی» یا «ارتودنتیست» دندانپزشکی است که پس از گذراندن دوره شش ساله دندانپزشکی عمومی، در آزمون ورودی رزیدنتی پذیرفته شده و در دوره تخصصی سه الی چهار ساله، در دانشگاههای معتبر بصورت تمام وقت آموزش دیده است.

تفاوت متخصص ارتودنسی با ارتودنتیست

 

درمان ارتودنسی در یک جلسه  

دندانپزشکان در دوره تحصیلی خود در دانشگاه، برای درمانهای ساده ارتودنسی با دستگاههای متحرک مهارت کسب می‌کنند. اما مهارت علمی و عملی لازم جهت بیشتر درمانهای ارتودنسی، بخصوص با دستگاههای ثابت را ندارند و باید بیماران را به متخصص ارجاع دهند. متأسفانه در سالهای اخیر گرایش مردم به درمانهای زیبایی سبب شده عده‌ای از دندانپزشکان اقدام به تبلیغات و بعضاً درمانهایی نمایند که از لحاظ اصول علمی و سلامت صحیح نباشد. بسیاری از تبلیغات درباره ارتودنسی سریع و ارتودنسی نامرئی مبانی علمی مشخصی ندارند. یکی از ادعا‌ها و تبلیغات گمراه کننده، درمان ارتودنسی در یک جلسه می‌باشد که در این روش، بهم ریختگی دندان‌ها از طریق تراش و اضافه کردن مواد همرنگ به دندان‌ها (ونیر، کامپوزیت یا پرسلن) اصلاح می‌شود. این روش هر چند در بعضی موارد می‌تواند گزینه مناسبی باشد اما برای اکثر بیماران درمان مناسبی نیست و می‌تواند مشکلاتی ایجاد کرده و حتی سلامت دندان‌ها را به مخاطره بیندازد.

 


تلگرام

 

“ نکات مهم قبل از انجام ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل