زیبا سازی ظاهر ارتودنسی

زیبا سازی ظاهر ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1650 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #301
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 7 آبان 1393 11:32
تعداد بازدید کننده : 1650
چاپ ارسال به دوستان
سرپرست بخش تخصصی ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی شاهد گفت: ارتودنسی شفاف برای رفع مشکل جزیی نامرتب بودن دندان ها کاربرد دارد و همه افراد دارای مشکل نامرتبی دندان نمی توانند از این روش استفاده کنند.زیباسازی ظاهر با ارتودنسی

تاثیر انواع ارتودنسی در زیبایی ظاهری


دکتر مهدی کاشانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: ارتودنسی نامرئی ، ظاهر نازیبای ارتودنسی را پوشانده و با عبور از دندان ها، آنها را به نوعی جلد می کند.

وی توضیح داد: عمده وسایل ارتودنسی ، فلزی بوده و از فاصله دور دیده می شود اما می توان از وسایل سرامیکی و همرنگ دندان نیز برای ارتودنسی استفاده کرد.

 ارتودنسی و زیبایی دندان


این متخصص ارتودنسییادآور شد: می توان به جای دستگاه های ثابت که روی تک تک دندان ها می نشیند از دستگاه های متحرک استفاده کرد. دکتر کاشانی ادامه داد: برای پوشاندن ظاهر نازیبای ارتودنسی می توان وسایل ارتودنسیرا از سمت زبانی دندان ها استفاده کرد به این معنی که از سطحی که دندان با زبان در تماس است، وسایل را بکار برد تا دیده نشود.

وی تاکید کرد که هرچند مهمترین مزیت استفاده از روش یادشده، دیده نشدن وسایل ارتودنسی است اما فرد در تکلم و جویدن، دچار مشکل می شود و چون استفاده از این روش در محیط کوچکتری انجام می شود دارای قابلیت های مکانیکی کمتری بوده و همچنین هزینه بیشتری نسبت به ارتودنسی معمولی دارد.

 

ارتودنسی


ارتودنسی

ارتودنسی نامرئی


به گفته سرپرست بخش تخصصی ارتودنسی دانشگاه علوم پزشکی شاهد ، ارتودنسی معمولی نسبت به سایر روش های ارتودنسیاز جمله ارتودنسی نامرئیاز توانایی بالاتر، زمان کوتاه تر و هزینه کمتر برای درمان نامرتبی دندان ها، برخوردار است.

دکتر کاشانی افزود: زمان درمان نامرتبی دندان ها بسته به نوع مشکل آن متفاوت است؛ اگر فرد فقط دارای مشکل نامرتبی دندان ها باشد حرکت دندان ها در ماه، یک میلی متر خواهد بود اما اگر مشکل رشد صورت یا نهفتگی دندان ها را داشته باشد آنها هم باید اصلاح شود.“ زیبا سازی ظاهر ارتودنسی ”
منبع: ایرنا
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل