تاثیر ناهنجاری در زمان ارتودنسی

تاثیر ناهنجاری در زمان ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1884 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #297
تاریخ انتشار : یکشنبه, 27 مهر 1393 18:27
تعداد بازدید کننده : 1884
چاپ ارسال به دوستان
اگر بیماری به موقع مراجعه نکند و مشکل دندانی داشته باشد می تواند درمان ارتودنسی را در هر سنی به شرطی که مشکلات لثه ای نداشته باشد انجام دهد ولی اگر مشکل فکی در سنین بزرگسالی وجود داشته باشد ممکن است درمان ارتودنسی به تنهایی کارساز نباشد و در آن موقع نیاز به عمل جراحی به همراه ارتودنسی خواهد داشت. در حالیکه چنانچه مشکل فکی بیمار در سنین قبل از بلوغ تشخیص داده شود احتمال درمان مشکل او با ارتودنسی تنها و بدون نیاز به جراحی فک افزایش خواهد یافت.
ناهنجاری های دندان و ارتودنسی

تاثیر ناهنجاری در طول درمان ارتودنسی


دکتر عبدالرضا جمیلیان متخصص ارتودنسیدر گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: زمان درمان بستگی به نوع ناهنجاری داردو تاثیر ناهنجاری ها در زمان ارتودنسی بسیار مهم است . اما در هر سنی می توان ارتودنسی را انجام داد.

وی افزود: اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیزتر خواهد شد، البته نوع ناهنجاری در تشخیص زمان درمان بسیار با اهمیت است.سن طلایی برای درمان ارتودنسی


جمیلیان بیان کرد: به دلیل اینکه دندان های نیش آخرین دندان هایی هستند که در دهان ظاهر می شوند در نتیجه در ناحیه دندان های جلو با رویش دندان های نیش، بیمار دچار شلوغی دندان ها شده و ظاهر زشتی پیدا کرده و در نتیجه نیاز به درمان ارتودنسی پیدا می کند.

وی تصریح کرد: در بیمارانی که دچار مشکل فکی هستند حتماً باید بیمار را قبل از بلوغ معاینه کرد در مورد پسرها به طور معمول ده سالگی بهترین زمان و در مورد دخترها هشت سالگی به طور معمول مهمترین زمان است.درمان ارتودنسی و ناهنجاری ها  

عدم درمان به موقع ارتودنسی

مشکلات عدم درمان بهنگام ارتودنسی


جمیلیان خاطرنشان کرد: اگر دندان پزشک در بیمار مشکل فکی را تشخیص دهد باید با کمک دستگاه های ارتودنسیمشکل فکی بیمار درمان شود چراکه در صورت عدم درمان در زمان مناسب دیگر نمی توان مشکل بیمار را به شکل دیگری درمان کرد و بیمار نیاز به عمل جراحی فک خواهد داشت بنابر این ویزیت به موقع در درمان ناهنجاری های دندان و فک بسیار اهمیت داردو تاثیر ناهنجاری در زمان ارتودنسی  را میتوان با درمان به موقع حل کرد . 

جمیلیان گفت: اگر بیمار دارای مشکل فکی نباشد و فقط دندان های او نیاز به درمان برای ردیف شدن داشته باشند در آن موقع می توان درمان را در سنین 10 تا 12 سالگی آغاز کرد.

 حداکثر سن مناسب ارتودنسی


وی تأکید کرد: اگر بیماری به موقع مراجعه نکند و مشکل دندانی داشته باشد می تواند درمان ارتودنسی را در هر سنی به شرطی که مشکلات لثه ای نداشته باشد انجام دهد ولی اگر مشکل فکی در سنین بزرگسالی وجود داشته باشد ممکن است درمانارتودنسی  به تنهایی کارساز نباشد و در آن موقع نیاز به عمل جراحی به همراه ارتودنسی خواهد داشت. در حالیکه چنانچه مشکل فکی بیمار در سنین قبل از بلوغ تشخیص داده شود احتمال درمان مشکل او با ارتودنسی تنها و بدون نیاز به جراحی فک افزایش خواهد یافت.


سن مناسب ارتودنسی

 

“ تاثیر ناهنجاری در زمان ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل