بیمه و ارتودنسی

بیمه و ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1226 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #287
تاریخ انتشار : سه شنبه, 8 مهر 1393 10:15
تعداد بازدید کننده : 1226
چاپ ارسال به دوستان
رئیس کنگره دوازدهم ارتودنسی ایران ضمن انتقاد از بیمه ها در عدم پذیرش ارتودنسی با عنوان یک درمان ضروری خاطر نشان کرد در جامعه فعالیت های غیر قانونی وسیعی در قالب آموزش ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی بدون نظاره وزارت بهداشت در جریان است.


خدمات بیمه و ارتودنسی

بیمه و خدمات ارتودنسی


رییس دوازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران با انتقاد از ضعف عملکرد بیمه‌ها در زمینه خدمات دندانپزشکی گفت: هر چند تعرفه های درمان ارتودنسی نسبت به سایر خدمات دندانپزشکی چندان بالاتر نیست، اما اکثر مردم در غیاب حمایت بیمه‌ها توان پرداخت همین هزینه‌ها را هم ندارند.

دکتر محمد صادق آخوندی در این زمینه افزود: بیمه‌های پایه و تکمیلی به خدمات ارتودنسی به عنوان خدماتی لوکس که صرفا جنبه زیبایی دارند، می‌نگرند؛ این در حالیست که تاخیر در درمان ارتودنسی، سبب افزایش پوسیدگی دندان‌ها و تحلیل استخوان فک می شود.


ضرورت پوشش بیمه ای خدمات ارتودنسی

وی با اشاره به اینکه بحث اصلی در ارتودنسی سلامت بافت‌های دهان، عملکرد صحیح و باثبات فک بالا و پایین، دندان‌ها و در نهایت افزایش زیبایی است، گفت : خدمات ارتودنسی سبب افزایش عمر دندان‌ها و کاهش قیمت های بعدی درمان می‌شود.

آخوندی یادآور شد: یکی از دلایل بالا بودن هزینه‌ ارتودنسی، طولانی بودن مدت درمان (حدود دو سال) و استفاده از وسایلی است که تکنولوژی آن تماما متکی بر واردات است که این عوامل سبب شده، هزینه‌های درمان ارتودنسی بیش از توان مردم باشد.ییمه و ارتودنسی

 متخصص ارتودنسی

پوشش بیمه ای خدمات ارتودنسی


وی گفت: هزینه‌ ارتودنسی برحسب دولتی و خصوصی بودن مراکز درمانی متغیر بوده،  مبالغ دریافتی با توجه به اینکه برای هر بیمار حداقل ۳۰ جلسه و در برخی مواقع تا ۵۰ جلسه زمان صرف می‌شود و با در نظر گرفتن میزان مواد مصرفی و گرانی آن‌ها حتی از خدمات معمول ترمیمی دندانپزشکی نیز ارزان‌تر است.

رییس دوازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران با انتقاد از اینکه برخی اشخاص خصوصی و نهادهای غیر خصوصی در زمینه آموزش ارتودنسی به فعالیت مشغولند، اظهار کرد: آموزش ارتودنسی می‌بایست بر اساس کوریکولوم وزارت بهداشت و زیر نظر این وزارتخانه باشد، اما در جامعه برخی افراد که متخصص ارتودنسی هم نیستند در مطب‌های خود نسبت به آموزش ارتودنسی اقدام می‌کنند.
آموزش های مربوط به خدمات ارتودنسی
وی ادامه داد: از طرف دیگر برخی ارگان‌ها مانند جهاد دانشگاهی نیز در زمینه آموزش ارتودنسی فعالند که کار آنان نیز خلاف مقررات و ضوابط وزارت بهداشت است و نکته جالب آن است که آموزش‌های تخصصی ارتودنسی در این ارگان‌ها توسط اشخاصی صورت می‌گیرد که خود فاقد مدرک تخصصی ارتودنسی هستند.

آخوندی گفت: بیشترین ضرر در این زمینه متوجه مردم است که بکارگیری درمان‌های غلط، سبب ایجاد مشکلاتی در بافت‌های دهان و دندان‌ها، ضایعات استخوانی، لثه‌ای و ایجاد عوارض جسمی و روانی در آنان می‌شود.استفاده از بیمه ی ارتودنسی

 


ارتودنسی
وی بر ضرورت نظارت هر چه بیشتر وزارت بهداشت در زمینه آموزش‌های دندانپزشکی به ویژه ارتودنسی تاکید کرد. همچنین آخوندی افزود: دوازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران ۹ تا ۱۱ مهر ماه با هدف به روزرسانی دانش و ارتقای سطح علمی دندانپزشکان در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این کنگره، چهره‌های مطرح بین‌المللی این حوزه از کشورهای مختلف شامل آمریکا، استرالیا، اسپانیا، هلند، ایتالیا، لبنان، هندوستان و ترکیه حضور دارند.

 

“ بیمه و ارتودنسی ”
منبع: ایرنا
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل