دستاوردهای جدید ارتودنسی

دستاوردهای جدید ارتودنسی 10 out of 10 based on 1 ratings. 2411 user reviews.
1 | 0
کد بلاگ : #241
تاریخ انتشار : سه شنبه, 30 اردیبهشت 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 2411
چاپ ارسال به دوستان
دکتر الهیار گرامی با اشاره به اینکه مقالات کاربردی در زمینه تازه‌های ارتودنسی در کشور نوشته شده است، گفت: متاسفانه شرکت‌های تجاری فعال در زمینه تجهیزات ارتودنسی و دندانپزشکی بیش از سلامت به دنبال مطرح کردن برند خود در دنیا هستند.

دکتر الهیار گرامی گفت دستاوردهای جدید ارتودنسی بیشتر جنبه تبلیغاتی و تجاری دارد

ابداع وسلایل نوین ارتودنسی

ابداع وسایل نوین و شیوه‌هایی جدیدتر در زمینه ارتودنسی، از زمانی که مواد مختلف مورد آزمایش قرار می‌گیرند تا مرحله‌ای که به دهان رسیده و به اجرا درآیند، یک پروسه طولانی و زمان بر است لذا پیشرفت‌های صورت گرفته در این حوزه کمتر به چشم می‌ آید.

دکتر گرامی با بیان اینکه مقالات کاربردی در زمینه تازه‌های ارتودنسی در کشور نوشته شده است، ادامه داد: در حوزه ارتودنسی و مسائل دندانپزشکی از آنجا که علاوه بر سلامت بحث زیبایی افراد نیز مطرح است لذا باب شدن و گسترش بسیاری از وسایل و تجهیزات جدید در این حوزه ها در دنیا بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و شرکت های تجاری در این میان به دنبال سود خود هستند. وی در ادامه افزود: متاسفانه اغلب این موسسات خواستارند که یافته های جدید در زمینه ارتودنسی را به نام برند خود به ثبت رسانده و با ارائه دستاوردهای جدید در بازارهای جهانی مطرح شوند.

سیم های ارتودنسی


این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اضافه کرد: 10 سالی است، آلیاژهای متنوعی به عنوان سیم های ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد که نیروهای قابل قبولی به دندان وارد کرده و درد بیماران را نیز کاهش می دهد. تحقیقات بیشتر روی این مواد و استحکام آنها همچنان در دنیا ادامه دارد.
آلیاژهای متنوعی به عنوان سیم های ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد که نیروهای قابل قبولی به دندان وارد کرده و درد بیماران را نیز کاهش می دهد. تحقیقات بیشتر روی این مواد و استحکام آنها همچنان در دنیا ادامه دارد.

 

دکتر گرامی با اشاره به اینکه به تازگی در دنیا تبلیغاتی نسبت به وسیله‌ای به نام ویبریشن در حوزه ارتودنسی مطرح است، افزود این وسیله به منظور خون رسانی بهتر به دهان در افرادی که دندان‌های خود را ارتودنسی کرده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و ارزش دندانپزشکی ندارد به طوری که بر روی قوس دندانی قرار گرفته و با حرکاتی ظریف عمل خون رسانی را بهبود می بخشد. باید توجه داشت این موضوع تنها در حد مطالعه بوده و هنوز به بازار ارائه نشده است.

ویبریشن ارتودنسی

وی با اشاره به اینکه به تازگی در دنیا تبلیغاتی نسبت به وسیله‌ای به نام ویبریشن در حوزه ارتودنسی مطرح است، افزود: این وسیله به منظور خون رسانی بهتر به دهان در افرادی که دندان‌های خود را ارتودنسی کرده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و ارزش دندانپزشکی ندارد به طوری که بر روی قوس دندانی قرار گرفته و با حرکاتی ظریف عمل خون رسانی را بهبود می بخشد. باید توجه داشت این موضوع تنها در حد مطالعه بوده و هنوز به بازار ارائه نشده است.شیوه های نوین ارتودنسی
این متخصص ارتودنسی در پایان تصریح کرد: از جمله شیوه های نوین در ارتودنسی، می توان به جراحی های خیلی ظریفی اشاره کرد که مسیر حرکت دندان ها را با تغییرات جزئی تسریع می‌کند که این مبحث نیز در حد مطالعاتی و ارائه مقاله است.

دکتر الهیار گرامی گفت از جمله شیوه های نوین در ارتودنسی، می توان به جراحی های خیلی ظریفی اشاره کرد که مسیر حرکت دندان ها را با تغییرات جزئی تسریع می‌کند که این مبحث نیز در حد مطالعاتی و ارائه مقاله است.

 


“ دستاوردهای جدید ارتودنسی ”
منبع: ایسنا
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل