آیا باید درمان های ارتودنسی را تحریم کنیم؟

آیا باید درمان های ارتودنسی را تحریم کنیم؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 2238 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #224
تاریخ انتشار : جمعه, 29 فروردین 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 2238
چاپ ارسال به دوستان
هزینه ارتودنسی با در نظر گرفتن مدت زمان درمان و پرداخت اقساطی نسبت به بسیاری از درمانهای زیبایی زیاد محسوب نمی شود و باید به این نکته توجه کرد که دیدگاه ارتودنسی که در یک ارتودنتیست پس از سالها تحصیل و تجربه حاصل می شود در طراحی درمان برای لبخند بیماران تجلی می یابد و نه در فعالیت فیزیکی فرد متخصص.
دکتر مرتضی عشاق متخصص ارتودنسی  

تحریم درمان های ارتودنسی

 ما درمان ارتودنسی انجام نمی دهیم چون....
معتقدیم ارتودنسی شامل درمانهایی غیر ضروری، لوکس و تشریفاتی است. هر آنچه خداوند متعال آفریده درنهایت کمال می باشد و دستکاری در امر خلقت علاوه بر اینکه متناسب و طبیعی نیست، نتایج این دخالت را ناپایدار و گذرا می دانیم.متخصصین ارتودنسی

ما متخصصین ارتودنسی نیز به کمال خلقت توسط یزدان پاک ایمان داریم ولی باید به این نکته اشاره شود که بسیاری از نامرتبی های دندانی ناشی از کوتاهی ما و عدم رعایت توصیه های بهداشتی در سنین کودکی و از دست دادن دندانهای شیری است.
ما درمان ارتودنسی انجام نمی دهیم چون....
متخصصین و دندانپزشکانی که ارتودنسی انجام می دهند از تب تند زیباسازی تصنعی که در جامعه فراگیر شده سوء استفاده می کنند. ایشان با دریافت هزینه های هنگفت، اقدام به انجام درمانهایی با زحمت فیزیکی اندک و درآمد انبوه می نمایند.
برای جلوگیری از نامرتبی دندانها باید با افتادن دندانهای شیری نسبت به اعمال فضا نگهدار ارتودنسی اقدام نمود  

 متخصص ارتودنسی

هزینه درمان ارتودنسی

هزینه درمان ارتودنسی با در نظر گرفتن مدت زمان درمان و پرداخت اقساطی نسبت به بسیاری از درمانهای زیبایی زیاد محسوب نمی شود و البته باید به این نکته توجه کرد که دید ارتودنسی که در یک متخصص ارتودنسی پس از سالها تحصیل و تجربه حاصل می شود در طراحی درمان برای لبخند بیماران تجلی می یابد و نه در فعالیت فیزیکی فرد متخصص.
ما درمان ارتودنسی انجام نمی دهیم چون....
بر این باوریم که درمانهای ارتودنسی برای آقایان درمانی زنانه و به دور از ابهت مردانه است و چهره مردانه باید با نامرتبی و خشونت دوست داشتنی آغشته باشد. درضمن بسیاری از آقایان و همچنین برخی خانمها شرایط شغلی خود را با انجام درمانهای ارتودنسی نامتناسب می دانند.ارتودنسی 
امروزه حتی ستاره های دنیای هنر و ورزش و همچنین شخصیتهای فیلمهای سینمایی و کارتونی نیز دارای دستگاههای ارتودنسی می باشند و این خود نشان دهنده  این موضوع است که دید جامعه نسبت به افرادی که درمان ارتودنسی انجام می دهند تغییر کرده است. البته افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند هنوز از ظاهر شدن در جامعه با دستگاههای ارتودنسی هراس دارند.


امروزه حتی ستاره های دنیای هنر و ورزش و همچنین شخصیتهای فیلمهای سینمایی و کارتونی نیز دارای دستگاههای ارتودنسی می باشن  

 ما متخصصین ارتودنسی با دیدن رضایت بیمار خود پس از اصلاح نامرتبی دندانها بسیار احساس خوشنودی می کنیم

اصلاح طرح لبخند توسط ارتودنسی

ما متخصصین ارتودنسی زمانی که صحنه های زیر را در سوابق کاری خود مرور می کنیم به تخصص و هنر ارتودنسی به عنوان قدیمی ترین تخصص دندانپزشکی افتخار می کنیم و احساس خشنودی سراسر محیط کار را فرا می گیرد:
وقتی لبخند رضایت یک جوان را در انتهای درمان می بینیم که با نگاهی ناباورانه به تصاویر قبل از درمان خود خیره شده  است.
هنگامی که بیمار ارتودنسی  پس از اصلاح نامرتبی دندانها خبر ازدواج و یا ارتقای شغلی – تحصیلی  را به ما می دهد.
زمانی که نوجوانی پس از سالها، با رعایت توصیه های لازم نتایج ارتودنسی خود را همچنان خوب و باثبات حفظ کرده و از ما قدردانی معصومانه ای می کند.بسیاری از مخالفین ارتودنسی با ذکر نمونه هایی از آشنایان که درمان ارتودنسی نازیبایی را پشت سر گذاشته اند سعی در بیهوده جلوه دادن این درمانها می کنند. بسیاری از این افراد تلاش می کنند از این طریق در برابر انتقادات اطرافیان نسبت به دندانها و فک خود، عدم پیگیری درمان ارتودنسی خود را توجیه کنند.


 


دکتر مرتضی عشاق | متخصص ارتودنسی


“ آیا باید درمان های ارتودنسی را تحریم کنیم؟ ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل